حمایت سلنا گومز از دختران اکباتان و همه زنان ایران

شنبه, 27ام اسفند, 1401
اندازه قلم متن

سلنا گومز خواننده و بازیگر سرشناس آمریکایی از دختران اکباتان حمایت کرد

پس از حمایت‌های گسترده از دختران اکباتان که با آهنگ«آرام باش» رقصیده بودند، بعد از راما خواننده اهل نیجریه، حالا سلنا گومز خواننده مشهور دیگر این آهنگ، با گذاشتن تصویری از پنج دختر اکباتان که برای رقص تحت فشار نیروهای امنیتی قرار گرفته بودند، در اینستاگرامش، شجاعتشان را تحسین کرد.

 این بازیگر و خواننده سرشناس آمریکایی با ۴۰۰ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، روز جمعه ۲۶ اسفند ماه با انتشار تصویری از این پنج دختر جوان شهرک اکباتان در استوری صفحه خود، نوشت: «(عشق) به این زنان جوان و همه زنان ایران که با شجاعت خود ادامه می‌دهند و خواهان ایجاد تغییرات اساسی هستند.» خانم گومز همچنین نوشته:«بدانید که قدرت شما الهام‌بخش است.»

حمایت سلنا گومز از دختران اکباتان و همه زنان ایران

در روز هفدهم اسفند همزمان با روز جهانی زن، ویدیویی از  پنج دختر جوان در محوطه بلوک ۱۳ شهرک اکباتان تهران منتشر شد که در آن با آهنگ «آرام باش»، یک رقص گروهی را اجرا کردند. انتشار این ویدیو با حمایت‌های گسترده‌ای روبرو شد و هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

پس از یک روز نیروهای امنیتی با بررسی دوربین‌های مداربسته اکباتان، این دختران را شناسایی کردند و آنها را وادار کردند در برابر دوربین با حجاب اجباری عذرخواهی کنند که این موضوع با خشم بسیاری از کاربران در فضای مجازی روبرو شد.

پیش از این رما، دیگر خواننده آهنگ «آرام باش» نیز با انتشار پیام‌هایی در صفحه اینستاگرام و توییتر خود از دختران اکباتان حمایت کرده بود. رِما، ضمن انتشار ویدیوی رقص دختران اکباتان خطاب به آنها و همه زنان شجاع نوشت: «به تمام زنان زیبایی که برای ساختن دنیایی بهتر مباره می‌کنند، من از شما الهام می‌گیرم، برای شما می‌خوانم و با شما رویا می‌بینم.»

از ابتدای اعتراضات سراسری در ایران، شهرک اکباتان از کانون‌های اعتراضات در تهران بوده و با وجود سرکوب شدید، حکومت هنوز نتوانسته این اعتراضات را خاموش کند.

از: ایران وایرhttps://iranwire.com/fa/news-1/114881-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%84%D9%86%D8%A7-%DA%AF%D9%88%D9%85%D8%B2-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%86/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.