ایران: افزایش آمار مبتلایان به کووید همزمان با تعطیلات نوروزی

دوشنبه, 7ام فروردین, 1402
اندازه قلم متن

آمار مبتلایان به کرونا در ایران همزمان با تعطیلات نوروز روند افزایشی یافته است.

ار اف ای

بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، همزمان با موج هشتم، آمار مبتلایان به کووید در سال جدید رو به افزایش گذارده است. طبق آخرین آمار، در روز دوشنبه  ۷ فروردین، دست‌کم ۱۰۳۶ مورد ابتلا به کووید در سراسر ایران شناسایی و ۴۸۸  نفر بستری شدند.

طبق آمار وزارت بهداشت ایران، آمار جانباختگان ناشی از عوارض کرونا نیز رو به افزایش گذارده و در شبانه روز گذشته ٢۹ نفر جان خود را از دست دادند.

همزمان با تعطیلات نوروزی در ایران، ۱۳ شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۸ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۹۴ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

تاکنون بیش از ۶۵ میلیون نفر در سراسر ایران دست‌کم یک واحد واکسن کرونا دریافت کردند اما متخصصان بهداشتی می‌گویند عدم تزریق دوزهای یادآور واکسن کرونا همچنین عدم دسترسی به واکسن‌های با کیفیت موثر موجب افزایش آمار مبتلایان شده است.

همزمان با روند افزایشی ابتلا به کووید در ایران، آمار مبتلایان و بستری‌شدگان در شماری از استان‌های ایران از جمله آذربایجان شرقی، مازندران، لرستان، فارس، گیلان و هرمزگان افزایشی شده است.

کارشناسان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ویژه در جریان سفرهای نوروزی و دیدوبازدیدها به استفاده از ماسک شست‌وشوی مرتب دست‌‌ها توصیه می‌کنند. تکمیل واکسیناسیون و تزریق دوز یادآور از جمله دیگر موارد توصیه شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.